Eğlenceli Beddualar

“Kara kara dertler tutsun innnşaaaalllah, cehennemde yan” gibi klişe beddualardan, kurbağaya çeviren cadılar/büyücülerden sıkılan bir tek ben miyim?
Kafanın kızdığını kurbağaya çevirmek ya da havada uçurup duvara çarpmak; sahip olduğun güce nankörlük değil mi? Bende öyle bir güç olsa kurbağadan daha yaratıcı olurdum sanırım. Cadılarla ilgili olanları sonraya saklayalım. Bugünlük beddualar yazalım. Klişe beddualardan sıkılanlar için alternatifler veriyorum. Çoğaltılabilir elbette. Şimdilik buraya kısa notları aldım.
Cuma namazına giden er kişi sevgiliye beddua: “Tam secdede aklına geleyim de abdestin bozulsun inşallah”
Manikürlü hatun sevgiliye beddua: Yeni yaptırdığın manikürlerinle aklına geleyim de, tırnaklarını kütür kütür ye inşallah”
Kalbi parçalansın istediğiniz kişiye beddua: gülü seven dikenine katlanır diyerek ömrünü tükettiğinin sadece bir kirpi olduğunu çoook geç anla İnnnşalllaaahhhh.
Saçmalayan, kalpsiz kişiliğe beddua ise sade olmalı: “Allah bildiği gibi yapsın”. Akıl fikir versin demenin anlamı yok. Daha çok akılla, yine bu ölçüde kalpsizlikle cin olmadan şeytan çarpmaya çalışacağını biliyor Yüce Rabbim. Yaradandan daha mı iyi bileceğiz? “Allah bildiği gibi yapsın” de geç.
Bonus: Bana beddua: “Benedict Cumberbatch’li Sherlock Holmes’da rol kapıp havalara uç. Benedict’in Irene Adler’i olup o muhteşem “2 kez merhamet dileme” repliğini söyleyeceğim diye heveslenirken, buruşuk Bayan Hudson olup, çay servisi yap inşallah😊”
Bela okumayın, bedduada yaratıcı olun, bir de kurbağa filan öpmeyin efenim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir