Şimdi yükleniyor

Alaca Karanlık Kümesi

Alaca Karanlık Kümesi

Zombilerden korku gerilim filmi mi olur?
Ben sana gerçek bir gerilim senaryosu yazayım. Zombi değil, kaz sürüsü koyacaksın. Sen hiç 5 yaşında, her Allah’ın günü okul yolunda kazlar tarafından kovalandın mı?
Sonra neymiş? “anaokulunu da sevmedi!” Acaba niye? Ben bilmez miydim hamurları eze yoğura kargacık burgacık prenses yapmayı? O kadar korkup koşunca, tık nefes olup kendin hamur gibi yayılıyorsun haliyle.

Ses efektine gerek yok, zaten sesleri ürkütücü. Boyut desen, 5 yaşa göre ne kadar selvi boylu olursan ol yine de kazlar sana dev görünüyor. Gagalarını öne uzata uzata koşmalarını gözünde canlandır bakalım. Zombi denen ölük ve koşamayan kansızlar mı daha ürkütücü, yoksa hedefine kilitlenmiş kanlı canlı bir kaz sürüsü mü? Başka sorum yok sayın hakim! Oscar’ı adresime gönderirsiniz.

Korku gerilim filmlerinin bir versiyonu daha var. Örnek veriyorum 6. His. Çocuk film boyunca hayaletlerden korkuyor da filmin sonunda dertlerini anlatmak için çocuğu takip ettiği ortaya çıkıyor. Onun da şöyle bir versiyonunu yapacağım:

5/6/8 hatta 10 yaşındasın. (Evet, yılmadım ve hep aynı hataya düştüm! Serisini çekeceğim, her yaşa bir bölüm.)
Neyse efenim. Yolda kolide satışta görülen neşeli şirincek civcivler ‘ayy ne ciciş’ nidaları ile her kardeşe birer adet alınıp eve gelinir. Masum başrol kızcesi, civcivi sever, okşar, agucuk yapar. Birkaç gün sonra diğer kardeşlerin civcivleri işveli cilveli tavukçuklara doğru evrilirken kızcemizin civcivinin horoz olduğu belli olur. Salonda kız önde koştukça o da savaşçı bünyesi ile ardından koşar. Yakalasa gagasının tırnak törpüsü kadar bile etkili olmasa da, o kovalamaca tık nefes eder. Günün sonunda horozcuğun tek derdinin “birkaç buğday tanesi ver bana kurban olduğum” olduğu anlaşılır.

Senaryoyu yazdığım gibi başrolü de ben oynayacağım. Koşmaktan nefesim tıkanıp yerde yattığım sahnede fısıldayarak kırçıllı bir sesle ‘I SEE COCKS’ diye araya repliği sıkıştıracağım.
Oscar’a az kaldı velhasıl-ı kelam. Korku gerilim dalında en iyi hikaye ödülünü alacağım kısmetse.
Mısırları patlatın, koltuklara kurulun. Çok yakında vizyonda.

Share this content:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/nrbakrep/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420