Alaca Karanlık Kümesi

Zombilerden korku gerilim filmi mi olur?
Ben sana gerçek bir gerilim senaryosu yazayım. Zombi filan değil. Kaz sürüsü koyacaksın. Sen hiç 5 yaşında, her Allah’ın günü okul yolunda kazlar tarafından kovalandın mı?
Sonra neymiş? “anaokulunu da sevmedi!”
Acaba niye sevmedim? Ben bilmez miyim hamurcukları eze yoğura kargacık burgacık prenses yapmayı? O kadar korkup koşunca tık nefes oluyorsun. Sen hamur gibi olup yayılıyorsun haliyle.

Ses desen, efekte gerek yok zaten ürkütücü sesleri var. Boyut desen, 5 yaşa göre ne kadar selvi boylu olursan ol yine de kazlar sana dev görünüyor. Gagalarını öne uzata uzata koşmalarını gözünde canlandır bakalım. Zombi denen ölük ve koşamayan kansızlar mı daha ürkütücü yoksa hedefine kilitlenmiş kanlı canlı bir kaz sürüsü mü? Başka sorum yok sayın hakim! Oscar’ı adresime gönderirsiniz.

Korku gerilim filmlerinin bir versiyonu daha var. Örnek veriyorum 6. His. Çocuk film boyunca hayaletlerden korkuyor da filmin sonunda dertlerini anlatmak için çocuğu takip ettiği, çocuğun aslında onlara yardımcı olması gerektiği ortaya çıkıyor. Onun da şöyle bir versiyonunu yapacağım.

5/6/8 hatta 10 yaşındasın. Evet yılmadım ve hep aynı hataya düştüm! Serisini çekeceğim, her yaşa bir bölüm.
Neyse efenim. Pazarda yolda kolide satışta görülen neşeli şirincek civcivler ayy ne ciciş nidaları ile her kardeşe birer adet alınıp eve gelinir. Filmin başında masum başrol kızcesi, civcivi sever, okşar, agucuk bugucuk yapar. Sadece birkaç gün sonra diğer kardeşlerin civcivleri işveli cilveli tavukçuklara doğru evrilirken kızcemizin civcivinin horoz olduğu belli olur. Evin içinde kız önde koştukça o da maskulen savaşçı bünyesi ile ardından koşar. Yakalasa gagasının tırnak törpüsü kadar bile etkili olmayacağı kesindir ama o kovalamaca yine tık nefes eder. Günün sonunda horozcuğun tek derdinin “birkaç buğday tanesi ver bana kurban olduğum” olduğu kesindir. Yine de o korkuyla elbette en yakın köy evi bulunan eşe dosta hediye edilmekten kurtulamaz. Koşmaktan nefesim tıkanıp yattığım sahnede de fısıldayarak kırçıllı bir sesle ‘I SEE COCKS’ diye araya repliği de sıkıştıracağım.
Oscara az kaldı velhasıl-ı kelam. Korku gerilim dalında en iyi hikaye ödülünü alacağım kısmetse.
Mısırları patlatın, koltuklara kurulun.
Çok yakında vizyonda.

Alaca Karanlık Kümesi” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir