Yansın Alem

Evrende yalnız olamayız. Yanılıyorsam ve koskoca evrenin en akıllısı biz insanlar isek “yansın bu alem”.

Evrende yalnız olamayız. Lakin, yalnızlaştırılıyor olabiliriz.

Bakın, burası çokomelli. Kanaatimce çok uzun zaman önce bizi keşfettiler. Sonra da; ufak ufak bizden uzaklaşmaya başladılar. Evren genişliyor teorisi yalan, akıllı olun! Genişlediği filan yok, sadece diğer gezegenler etrafımızdan uzaklaşıyorlar.

Sen sanıyor musun elin uzaylısı bize bayılıyor? Net “tiksiniyorlar” bizden.

Düşün şimdi Mr Spock’ (Sıpak)ın büyük büyük dedesi gelmiş Dünya’ya. Spock dediğin, Vulcan’ın (Vulkan) Z kuşağı nihayetinde. Sen asıl büyük büyük dedesini hayal et. Adap, usül, erkan bilen eski kuşak. Tahammül edememiş haliyle.

Rivayet olunur ki; Spock Dede gözlemlerinden sonra “böylesi olmaz olsun” diyerek göz yaşları içerisinde Dünyamızı terk ederken, yaşanan arbede esnasında son çare olarak Phaser (fazer diye okunan yanar dönerli lazer silah)’ini bizlere doğrulttuğunda, bazı dünyalılar beleş epilasyon diye öne atılıp göğüslerini ışınlara siper etmiştir. Şaşıran Spock Dede, silahını arkasında bırakarak kaçmıştır. İki farklı yaşam türünün yakın temaslarından ilkinin anısı olan ve yeni nesil epilasyon cihazlarının prototipi olan bu cihaz, güvenlik sebepleriyle elbette şu an hiçbir yerde sergilenmemektedir.

Günümüzde olsa, Işık hızında giden Uzay gemisi var diye aklını alırlar adamın vergi diye. Modifiye sayılacağından, trafik muayenesini bile geçemez.

Hele ki Z Kuşağı bir Vulcan’lının hayat standartlarını hiç karşılayamayız. Oraya buraya Işınlanmak isteyecek haspam. Evde 2’den fazla çocuk olduğunda 4G ile online derse bile bağlanamıyoruz biz. Görüntüyü taşıyamadığımız olanaklarla, senin kolunu/bacağını nereye gönderelim Vulcanlı dayı?

Zaten Vulcanlı arkadaşımız, tez zamanda ışınlama cihazını çaldırır ve dünya basınında garip manşetlere sebep olurdu.

Türkiye’den muhtemel haber başlıklarından örnekler

Silivri’de açıklanamayan ışık hüzmelerinden sonra olanlar, yetkilileri endişelendiriyor

Açıklanamayan ışık hüzmelerinin ardından ortaya çıkan yeni mahkumlar, hapishane yönetimini endişeye düşürdü. Mevcut nüfusun ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan tesis yönetimi, diğer bölgelere transfer için Merkez’den yardım talebinde bulunduklarını açıkladı.

O yetkiliden haber alınamayışı, “Işınlandı mı?” sorusunu akıllara getirdi!

Sosyal Medya hesabından vedasını paylaştıktan sonra kendisinden haber alınamayan yetkilinin, isteği dışında bilinmeyen bir bölgeye ışınlandığı iddiaları gündeme taşındı.

Çapkın Bünyelere Kötü Haber! Mucize Teknoloji İçin Yeni Düzenleme Yolda.

Dünyaca ünlü model Adriana’nın çeşitli uzuvlarının Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunmasından sonra inceleme başlatan yetkililer, farklı noktalardan aynı anda ışınlanmaya çalışıldığında sistemde aşırı yüklenme sonucu bu tip sorunların yaşandığı konusunda kullanıcıları uyardı.

“Hiçbirinize yar olmadı kadın işte” diyerek serzenişte bulunan üst düzey bir yetkili, Işınlanma teknolojisinin kullanımının kısıtlanması ve VPN üzerinden erişimlerin de engellenmesi için yeni yasa tasarısı teklifini gündeme getirdiklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu Kıvanç T’un bedeninin de yine farklı bölgelere dağılmış bulunması ve “parçala beni bebeğim” isimli sosyal medya oluşumu üyelerinden bazılarının konuyla ilgili gözaltına alınmasıyla sonuçlanan hadise sebebiyle gündemde olan konunun aciliyeti, bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Cansu Dere’yi beklerken karşısında O ünlüyü buldu!

Zino show’un konuklarından Cansu Dere’yi ışınlamak isterken yanlışlıkla Necati Şaşmaz’ı karşısında bulan D.Y. “Çok pişmanım. Yaşadığım travma bir ömür peşimi bırakmayacak” diyerek pişmanlığını dile getirdi.

Derbi Maçını İzlemek İsterken Hastanelik oldu!

Derbi maçını kaçak izlemek amacıyla ışınlanan M.F., kendisini rakip tribünde bulunca rakip taraftarlar tarafından hastanelik edildi. Hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilen M.F.’nin yanlış koordinatlar sebebiyle yaşadığı talihsizlik, geçtiğimiz hafta oynanan bir diğer derbi maçında hakemin yanında beliren Ç.H. isimli kaçak seyirciyi akılllara getirdi.

Olayın ardından TFF, tüm stadyumlara frekans bozucu teknoloji yerleştirilmediği takdirde bu tip olayların Futbol dünyasında daha sık yaşanacağı endişesini dile getiren bir açıklama yaptı. Yetkililere seslenen TFF sözcüsü “resmi olarak yaptığımız başvuruyu bir kez daha kamuoyu huzurunda dile getirerek durumun aciliyetini hatırlatmak istiyoruz” sözleriyle, düzenlemelerin hızlandırılması gerektiği yönünde uyarılarını tekrarladı.

Dünya Basınından Muhtemel Manşetler

Dünya Devi’nden Açıklama: Kapıdan Kovuyoruz Bacadan Giriyor!

1 gün içinde kendisini 5 kez oval ofise ışınlayarak twitter hesabından selfie paylaşan Trump, Dow Jones’ta ani dalgalanmalara sebep oldu.

“Selfie’sini çekince geri gönderiyoruz, endişeye mahal yok” şeklinde beyanat veren Biden’ın sakin yaklaşımı piyasaları yatıştırmaya yetmedi.

O Ülkede Kadınların Işınlanması Yasak!

Işınlanmak caiz mi, değil mi tartışmaları devam ederken, bir ülke Kadınların ışınlanmasının zinhar caiz olmadığı yönünde karar alındığını açıkladı. Yapılan açıklamayla; ülke genelinde kadınların ülke içi veya uluslararası ışınlanmasının kesinlikle yasak olduğu, yasakların delinmesi durumunda, göktaşları ile suçlunun recminin gerçekleştirileceğini duyurdu. Dayanak olarak ışınlanma esnasında partiküllerin abdestli diğer vatandaşların partikülleri ile nasıl karşılaştığı ve iç içe geçme olup olmadığı hususunun net olmadığı ve bilinmeyen risklerin kadınlar için alınamayacağı belirtildi.

Yapılan resmi açıklamanın devamında yer alan “Değerli erkek vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağını düşündüğümüz bu teknolojinin kullanımının caiz olup olmadığı konusunda uzmanlarımızın çalışmaları son aşamaya gelmiştir. Yakın zamanda müjdeli haberi kamuoyu ile paylaşacağız” ifadeleri dikkat çekti.

İOS ve Android Savaşları Mobil Işınlanma Sektörüne de Darbeyi vurdu.

İos ve Android teknoloji arasındaki teknoloji savaşı, mobil ışınlanma uygulamalarına da büyük zorluklar getirmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan NURPORT mobil ışınlama uygulamasının yaratıcısı Memduh Ledışık, şok edici açıklamalarda bulundu. İos ve Android savaşlarının, teknolojinin yaygınlaşmasının önünde en büyük engel olduğunu belirten Ledışık “teknoloji deviyim diye geçineceksiniz ama teknolojinin yaygınlaşmasının önünde en büyük engel olacaksınız, bu kabul edilebilir bir durum değil. Bu anlayıştaki teknoloji devleri, ne yapmak nereye varmak istemektedirler?” diyerek eleştiride bulundu.

“Unutmasınlar ki bu tutumlarına devam ettikleri takdirde yeni yatırımların kendilerini tahtlarından etmesi an meselesidir. Akıllı olsunlar!” şeklindeki sözleriyle kısa süre içerisinde anlaşarak NURPORT ve muadili uygulamaların her iki sistemde de ulaşılabilirliğinin önünü açmadıkları takdirde piyasadaki yerlerinin sarsılacağına dikkat çekti.

Velhasılıkelam, olabilecekleri en az bizim kadar öngören evrendeki dostlar, buralara artık pek uğramıyorlar. Yakınımızdan geçerken farlarını ve iletişim sistemlerini kapatarak, kesin bir sessizlikle ilerlemeye özen gösterdiklerine eminim. Kanıtlayamam ama yemin edebilirim. Havalısından bir uzay gemim, bol bol yiyeceğim/içeceğim olsa, ben bile sevdiklerimi alır kaçarım, elin Vulcanlısı niye gelsin?

Yineliyorum; Koskoca evrenin en akıllısı biz insanlar isek “yansın bu alem”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir