Taptaze Aman Ne De Şahane

Aslıhan Yaşarlar tarafından tarihinde yayınlandı

Evettt…. Şimdi heyecanı her dem taze tutmaya dair lüzumsuz paylaşımlarda bulunacağım. Heyecanlıyım tabi. Klavye paslandı ne zamandır görüşemedik. İdare et beni bu yazıda ok mi?
Gelelim tazelik mevzuuna…
Kadın erkek ilişkileri geldi hemen aklına tabii. E o da var tabii ama dahası da var. Hayatın her anında hep ilk heyecan tadında kalmak için ufak ufak ipuçları paylaşımı sadece. Beklentiyi yüksek tutma.
Kadın Erkek İlişkilerinde:
Şöyle ki sevgili okur; hep 1. Aşamada kalacaksın. Her daim ufak kaçamak bir öpücük tadında devam. Evlendin çocuk yapacaksın diyelim; zinhar gevşeyip o çizgiyi geçmeyeceksin. Gerekirse sıkıp sporla çoğalacaksın mantar gibi. Bak nasıl taze kalıyor ilişkiniz. Ama arada öpücük filan olur tabi. Kuru kuru asker devresi gibi de takılmayasın. Vur dedim öldürme yani. Ufak bir uyarı yapayım. Türk işi olsun, Fransız öpücüğüne bağlama. Takılırsan aç bir eski Yeşilçam filmi nasıl öpüşülmez ana temalı bir sahneden feyz alırsın😊 . İlişki tap taze. Ya da belki “ham”dır bilemedim şu an. Ne de olsa -Sevda baştan gitmiyor sarılıp yatmayınca- di mi ama?
Gelelim İş hayatına. Her daim taze kalabilmek için kural basit.
Her an oryantasyon haftasındaymış gibi takılacaksın. Bak oryantasyon haftasındaki Çıtırlara herkes iyi davranır. Ne zamanki bitti, oryante oldun; aslında sen kurtlar sofrasına meze oldun. İyisi mi sen o oryantasyonu uzat. Tap taze kalırsın ne çelme, ne çürük, ne çarık. Ama tabi bir sıkıntısı da yok değil. Kıdem Tazminatın da her dem taze kalıyor şekerim. Hiç büyümüyor bu durumda. Sen oradan oraya yeni şirketler ltd. olur A.Ş olur, Allah ne verdiyse artık oryante oryante dolaşır durursun. Ama iyidir bak CV zengin durur. İnsan tanırsın.
Arkadaşlıklarda taze kalmak için;
Her sabah okula/işe/kahveye gittiğinde yanında yörendekilere elini uzatıp adını söyledikten sonra memnun oldum diyeceksin. Hep ilk günkü heyecan. Dostluğa filan bağlama. Şimdi sırlar, entrikalar, şunu doğurana Rahmet diye kendi arasında kıkırdamalar filan amaaaannnn. Girme sen o sulara Merhaba ben Ayşe/Ahmet memnun oldum diye devam. Zaten 3. Günden sonra sana şöyle sarılır gibi yapıp kolları tersine bir gömlek giydirmiyorlarsa sıkıntı yok. Avantajları da var, bu alık nasıl olsa bir şey anlamıyor diye tüm gıybeti her daim birinci ağızdan dinlersin. Erkeksen buradan çok ekmek yersin söyleyeyim. Alık bu kıyamam diyen bir saf gördün mü, yürü oradan devam. Az zorlarsan annenden görmediğin merhameti el kızından görürsün. Hatun kişiysen bu alıklık mevzuunu abartma ya da abartacaksan özelden yaz, birkaç önerim olacak. Gerçi bana yazmasan da olur Google a sor nasıl kurda kuşa yem olmam diye.
Ben mi? Bunları uyguluyor muyum diye mi sordun? 😊
Tabii ki hayır. Öncelikle sporla üremeye karşıyım😊
30 tane iş değiştirmek bana göre değil😊
Dostum desen zaten 3-4 tane onları da bana doğru ellerinde deli gömleğiyle koşarken görmek istemiyorum.
Yalnız bak bir tek spor hususunda bu kuralı uyguluyorum. Her dersim ilk ders gibi. Yani bende sıkıntı yok da Tenis hocamın yüzündeki ifade hep ilk ders gerginliği. Mesela “aşağıdan gelen toplara uzanmıyoruz, dizleri kırarak vuruyoruz Aslı Hanım” dediğinde hep -e niye daha önce söylemediniz-diye cevap veriyorum. Ya da raket omuzda bitecek dediğinde ilk kez duyuyormuş gibi raketi omzuma götürüp “böyle mi diye utanmadan soruyorum. Ah ulen bir de dudaklarım olaydı ördek gibi büzer iyice alıklığın altını çizerdim de neyse kısmet değilmiş. Ben de tonlamayla idare ediyorum. Şimdilerde hava ısındı diye açık kortta oynamaya başladım. Beni görüp öğrenci sayısı azalmasın diye “nasıl ama ilk derse göre fena değil değil mi” naraları atarak kendisinin kariyerini kurtarmaya çalışıyorum. Ömür törpüsü olabilirim ama merhametsiz değilim neticede😊
Benim heyecan hep ilk ders gibi. Hocanın heyecanını bilemem ama sabrı valla evliya cinsinden.
Bir de müzik dersi hevesim var. Kısmetse yaparsam orada da hep do notasında kalmayı düşünüyorum. Yanlış anlama. Do majör gamı değil, tek bir do sesi hedefim. Bilirsin yapacaksam zirvede olmalıyım. Kısmetse azmedip tek bir Do’dan öteye geçmeyeceğim. Bir ayağı çukurda bir hoca bulursam deneyip sana da sonucu bildiririm. Bakalım sporcular mı daha sabırlı, müzisyenler mi?
Sakal traşlarını olmuş beyleri ve bıyığı Kasap Rızayla yarışmayan hanımcıkları yanacıklarından öpüyorum. Diğerleri yıkılsın karşımdan.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.