Triceratops Busesi

Aslıhan Yaşarlar tarafından tarihinde yayınlandı

Bugüne kadar öptüğüm herkesten özür dilerim. Pisliğimi size de bulaştırdım. Allah’tan suratsız hatunum da; “nassıiinn cicim” diye günde beş kere öpüşmüyor benimle insanlar.
Sosyal medyada soğan kabuğunun faydaları, kavunun pütürlerini bir hafta sirkede beklet olanlara inanamayacaksın!’ gibi popüler(!) paylaşımlardan birinde, makyaj fırçaları/süngerleri haftada bir temizlenmeli diye okuyunca alt üst oldum.
Pasaklı biri değilim. Hatta bazı sıkıntılı takıntılarım var. Yine de niyeyse bugüne kadar akıl edip makyaj fırçamı süngerimi temizlemek -hele ki haftada bir- hiç aklıma gelmemiş.
Fırçaları yıkadım mı peki? Hayır.
Şöyle izah edeyim ben o fırçaları aldığımda henüz daha evlerde su tesisatı yoktu. Suyu kuyudan çekip eve taşıyorduk. Hatta kılları da öyle at kuyruğu, aslan yelesi, tavşan bilmem nesi filan değil Mamut kuyruğundan yapılmıştır diye tahmin ediyorum. Sapı da ahşap değil Nasutoceraptops titusi dinozorunun boynuzundan yapılma. Üzerinde “Made in China” değil “Made in Pangea” yazıyor. Bilmeyenlere söyleyeyim Pangea; Dünya’da yaşam başladığında bütün kıtaların bir ada gibi birbirine birleşik haline verilen addır.
Durumun vehametini fark edince, yıkamadım. Kendilerini toprağa gömüp üstüne kireç dökmeye karar verdim. Lakin fırçaya baktım üstündeki mikrobiyel yük, seneler içerisinde evrimleşerek bildiğin ergen bir bünyeye dönüşmüş. Öyle bir evrim ki; oluşan kız artık büyümüş, kendisi makyaj yapacak yaşa gelmiş. Hoş sohbet, neşeli biri, sevdim kızçeyi. İsmini de Busecan koydum. Kıyamadım, gömmekten vaz geçtim. İki üç tembih verip saldım karışsın İstanbul sosyetesine.
Yetinmedim, durmadım. Hijyene katkım olsun diye araştırdım.
Rujlar kullanımdaysa 5-6 ay, değilse 2 yıl sonra at gitsin diyor.
Kafam karıştı. Dudaktan nasibini alamamış bu bünye ile, zamanında almış olduğum bir iki ruj var. Aldıktan sonra -nereme süreceğimi düşündüm acaba- diye kendime kızıp, çantada ölüme terk etmişim. Bu durumda hangi kategoriye giriyorlar? 5-6 ay mı yoksa 2 yıl mı? Ne zaman atmalı? Açıp baktım. Sarı ruj buldum. Hayatta sarı bir ruj almadığıma göre demek pigmentleri bile iflas etmiş zavallının. Atsam mı yoksa evrimleşme sürecini tamamlasa mı diyorum… Malum çok eski olduğundan petrol türevi değil de bir çeşit tarih öncesi yaratığın iç yağından yapılmış olması muhtemel. Evrim sonucu ne çıkar bilinmez. Sabah çıkarken sevdiceğinden dudaktan buse alanlarınız şimdi öğürüyordur. Ha-hayyy. Geçmiş olsun😊
Kıssadan hisse ne mi? Yok sayılır aslında. Ama illa isterim diyorsan, al sana hisse.
Kızlar çantaları elden geçirin, eskileri atın gitsin. Beyler siz de rujluyken öpmeyin hatunları. Neme lazım belki o da kıyamamıştır eskileri atmaya benim gibi.
Öptüm hepinizi yanacıklarınızdan. Korkmayın iz bırakmadım. Pigmentten yoksun açık sarı ruju sürmüş idim.
Şaka😊 Rahat olun.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.