Şimdi yükleniyor

Hoş Gel 2017, Ya da Görüşmeyelim

Hoş Gel 2017, Ya da Görüşmeyelim

Merhaba, sakalsız bıyıksız olduğunu ümit ettiğim okur.
Niyetim başka bir yazımı edit edip huzuruna çıkarmaktı, velakin fark ettim ki bir yeni yıl mesajı vermemek hödüklük olacak. Eski yılın son gününü mesajsız geçirmeyi “Kontes” çizgisinde bir kişilik olarak kendime yakıştıramadım.
Zaten sırada bekleyen diğer yazı da günün barış, ümit vb konseptinden uzak olduğu için elim varmadı. (hain az biraz o yüzden bugün görücüye çıkmasın) Dayanıp 2017 de insan içine çıkarayım diyorum.
Gelelim iyi dileklere…Diyorum ki 2017 de seni bekleyen pusularda sadece sevenlerinin küçük sevgi dolu sürprizleri olsun. Çevrende patlayan yalnız şampanya, kola, konfeti yağmuru gibi kutlama malzemeleri olsun. Barut içerikli pusular senden ve herkesten uzak olsun.
Akıl, ruh ve beden sağlığın olsun.
Kalbin aşkla dolsun.
Bir inancın olsun. Demiyorum şuna/buna inan diye. Neye inanırsan inan. Istersen ayakkabıya tap, benim için fark etmez. Ama bir inancın olsun ki 2017 de de 2016 gibi el elde baş başta göz yaşı dökerken hiçbir şey yapamama çaresizliğinde kaldığında en azından tutunacak bir dalın olsun.
Elektrik faturan düşük, elektriğin kesintisiz olsun. İnternetin özgür, fikirlerin açık olsun. Arkadaş çevren renk renk, çeşit çeşit olsun. Senin gibi yemeyen içmeyen, giyinmeyene sabrın tahammülün bol olsun.
2017 de dayak atmayasın, dayak yemeyesin. Küfür lügatında gerileme olsun. Daha çok sanat, edebiyat, daha az dizi olsun. Kendime de bir kıyak yapıp futbol maçlarında da düşüş bekliyorum Ya da futbolcularda da bir basketbolcu cazibesi olsun.
İyi bir işin, öğrenciysen güzel notların, yalnızsan güzel bir aşkın, çulsuzsan paran, zenginsen harcayacak güzel fikirlerin olsun.
Piyango bana çıksın”dan daha güzel ve anlamlı hayallerin, sofranda bereketin, evinde huzurun olsun.
Demeyeceğim gönlünden geçen olsun. Olmasın arkadaş. Ne bileyim kim ne diliyor. Neme lazım klavyen patlasın hatun diye gönlünden geçireniniz filan vardır. 2017 herkese adil herkese güzel olsun. Bak tek kıyağı çocuklara yapsın. Onların 2017 si hepimizden güzel olsun.
Neyse yormayayım seni. Daha sırada bin tane mesaj vardır yeni yıl indirimi ve yeni yıl dileklerine dair.
Ama bak kayıtlara geçsin yeni yılını kutladım kendime göre de iyi dileklerimi sundum. Yeni başlangıçlarımız güzel olsun.

Share this content:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/nrbakrep/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420