Erikler Tezgaha

Aslıhan Yaşarlar tarafından tarihinde yayınlandı

Evet erikler tezgaha düşsün istiyorum. Ama köşedeki sosyetik manavın tezgahında değil, bildiğin Pazar tezgahı veya tekerlekli işporta tezgahına ve kg’ı da tek haneli rakamlarda olmalı.

Hayır derdim ekonomi değil, hormonlu gıdalar veya market/esnaf/pazarcı rekabeti de değil. Artık bahar olsun istiyorum. Ispanak, bakla, kerevizi de özlemiştik ama bu kadar hasret gidermek yeter. Artık erikle hasret gidermek istiyorum.
Erik benim için gereğinden fazla anlamlı bir meyve. Bu anlamları ben yükledim tabii kendisine. Örneğin aşk mevsiminin başladığına işarettir. Kışın ardından bahar gelir güneş göz kırpar ve kalbin tıp tıp değil pat pat atmaya başlar.
Orta okul lisede erikler kese kağıtları içinde tezgaha düştüğünde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için hazırlanan dans vb gösterilerin provaları başlardı. Bu provalar birkaç anlam taşırdı…
1) Genelde hem orta okul hem lisede aşık olduğum çocuklar hep üst sınıflarda olduğundan ancak ve ancak tenefüs dakikalarında uzaktan kendilerini izleyip iç çekerkeeeenn….. tam da erikler kese kağıdına girdiğinde bayram hazırlıklarında her gün tenefüs olurdu. Hele Allahtan boydan genelde şanslı olduğumdan üst sınıflarlara yakın ön saflarda çimenlerde erikleri yiyip sağı solu izlerdim. Erikler tezgahta ben aşklarda…..

2) Kasvetli güneşsiz günler bitti. Erikler yenilecek, bisikletle dağ bayır gezilip güneşten yüzümdeki çiller voltranı oluşturacak şekilde güç birliği yapacaklar.

Yine erikler tezgaha düşsün, yine bahar yine aşk yine çiller……..


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.