Sağdan İkinci Çekmece

Aslıhan Yaşarlar tarafından tarihinde yayınlandı

Üstten mi alttan mı sayılır? Bunu bir araştırmalı. Ben üstten sayıyorum o alttan sayıyormuş???… Verem olacağına yerinden kalkıp söz konusu çekmeceyi kendin açmalı. Alt tarafı çay demlenecek açmışken 2 poşet normal, 1 poşet bergamut atmalı. Güzel ayar yaptım, şimdi heba mı olsun? 50 cm yukarıdan doldurup köpürtecek çayı. En iyisi kendin doldurmalı.

Bugün CumaJ Akşama da rakı balık ve dostlar olmalı. Evi şimdi batırmamalı. Dışarıda rezervasyon yapmalı. Fikir sorsam şimdi 30 mesaj….. En iyisi seçimi kendin yapmalı.

Pazartesi temizlikçi gelecek. Toplu temiz görürse daha temiz iş yapar, Pazar evi biraz toparlamalı. Bunda bir mantık hatası mı var sanki? Neyse bunu da bir gözden geçirip, tartmalı.

Kuru temizlemeciyi evde esir kalıp beklemek bunaltıcı. En iyisi gömlekleri kendin götürmeli. Araba da leş oldu, yıkanması gerek. Şimdi AVM’ye gidip beklerken alışverişe sarmak yerine, en iyisi hortumu çekip kendin yıkamalı.

Bahçıvan şu ağacı daha iyi budamalı. Yarın bunu ona hatırlatmalı. O zamana kadar da çocuklar burada oynamamalı. Nerdeydi bizim makas en iyisi yarına bırakmadan bu işi bugün kendin yapmalı.

Şu duvara da duvar kağıdı ile hareket katmalı.

Okul çantasını tastamam hazırlamış mı, kontrol ederken çaktırmamalı.

Parmak egzersizlerini de çok boşladım. Gitarı yeniden ele almalı. Çalışma odasını seraya çevirmişim, her yer fide dolmuş. Masanın üstünü boşaltıp kalemi yeniden ele almalı.

Gün bitiyor, ödevini oğlana hatırlatmalı….

Offf şu takıntılıarı da azaltmalı hatta toptan bırakmalı. Kapıyı kilitledikten sonra 2 kez geri dönüp bakmamalı. Farkında olmalı. Farkındayım ama çare olmuyor. En iyisi bunu bir danışmalı. Arada çılgınlık yapmalı. Mesela bir maili göndermeden önce 3 kez okumamalı… Bir gün de yatakları dağınık bırakmalı. Dağınık kalmasına tahammül edebilir miyim bunu bir tartmalı. “Hata yapabilirim” bunu akılda tutmalı.

Bu kadın çok canımı sıkıyor hayatından çıkarmalı.

A,B,C tamam da D planı yapmayı bırakmalı. Stres yaratan kafadaki sesi susturmalı.

İşi tarif edip sonra ‘bak bu sefer de ben yapayım gör zaman kazanalım’ demeyi bırakmalı. Hata yapılmasına “sabır” çekip önündeki maçlara bakmalı.

Bu gece evimin direği yok. Siyah gecelikle onu ve kendimi mutlu etmek yerine Batman pijamalarıyla oğlumla masal partisi yapmalı.

Bazen çok feminen bazen de çok mu antifeminen yazıyorum sanki? Bunu da ortalayıp, kalemi rot balansa sokmalı.

Sayfayı da çok boşladım. İnsan içine çıkabilecek şeyler yazmalı.

KESİNLİKLE OBSESYON BELİRTİSİ! –MELİ; -MALI’LI CÜMLE KURMAYI BIRAKMALI……BELKİ BU CÜMLELERİ O SAĞDAN İKİNCİ ÇEKMEYE KAPATMALI.

Alttan mı sayılır üstten mi bi emin olsam.

 

 

 


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.