Vintage Hatunlar

Aslıhan Yaşarlar tarafından tarihinde yayınlandı

Kızlardan arayan arayana bugün. Biliyorsunuz bir grubumuz var. Arada toplanıyor çene çalıyoruz. Geçenlerde Rapunzel’den bahsettim diye bozulanlar olmuş. Bizim hikayemiz daha mı az ilginç niye yazmıyor diye kulaklarımı çınlatmışlar.

Tamam da ben hangi birinize yetişeyim. Her daim o kokmuş kırmızı şapkasını takan arkadan liselik, önden müzelik kırmızı başlıklı kızı mı, yalnızlıktan kuşa böcüğe konuşan Pamuk’u mu, ayakkabı denemekten fetiş sahibi olmuş külkedisini mi anlatayım. Hepsi ayrı deli. Yine Rapunzel’in bir havası var. Evden çıkmaz, camdan bakmaz, temiz aile kızı.

Siz öylemisiniz ya? Sen mesela Kırmızı Başlıklı olan her seferinde hepsinin köküne kibrit suyu deyip sabaha kadar dondurma, tatlı kendini boğup, sabaha hemen yenisine yem oluyorsun. Bi kıllı el, kıllı kulak görmeyesin sakın, hemen havalara girip şu patikaya gireyim bakalım peşimden gelecek mi? Gelirse seviyordur gelmezse avcı eline düşesin karnına taş doldursun diye beddualar filan. Ne oluyor kuzum? Bi yavaş, bi ara ver. Hep de kurtları buluyorsun. Sonra vayyyyy başıma gelenler. Az bi hanım ol. Ya da boşver. Her kurda meze olmaktan artık sende hanımlık kalmamış. Koyver gitsin, lakin mola ver. İki kurdun hüznünü aynı dondurma kovasında yaşama bari.

Sen hiiiiç öyle kıkırdama kül kedisi. Sen de az fingirdek değilsin hani. Hizmetçi fantezisi diyorlar hemen havaya girip takıyorsun önlüğü. Çizmeyle aşk duymuştum da cam ayakkabıyla sevişeceğiz diyen adamla ne işin var kuzum. Bak elin yüzün düzgün, paran yok ama ne dersen yapan bir perin bile var. Az kırıksın ama onu da seven var. Bi dur, bi ağır ol. Böylesini alacak çok çıkar. Ne uğraşıyorsun elin manyağıyla. Bırak 34,5 numara ayakkabı kime uyarsa uysun. Cüce misin sen. Ne bileyim bi kovboy çizmesi çek bir gün de bacağına. Fransız Hizmetci önlüğünü çıkar da bir kombinezona bağla. Her gün aynı yemek yenir mi önlük önlük nereye kadar. Yalnız bence yine de bu ayak fetişi prensten vazgeçip helal süt emmiş birini bul derim ben. Yine de illa devam diyorsan yukarıdaki uyarılarımı dikkate al. Cam ayakkabı ortopedik değil, çok giyince kokar da o. Ayrıcaaaaa daha da sana gelmem. Bizim pamuktan duydum ayakkabılarını parlak olsun su lekesi kalmasın diye çay bardaklarıyla bulaşık makinesinde yıkıyormuşsun. Böyyğgggh. Kız, Allah seni napmasın. Ayakların 41,5 numara olsun, bindiğin araba 12den önce sebze halinin ortasında kabağa dönüşsünde tezgaha düşesin inşallah.

Gel Gelelim sana Pamuk. Yılarca yedin bizi. Cüceler de prenste bana hasta. Cadı üvey annem kraliçe yüzünden vuslata eremedik diye. Nerde bu prens pardon. Sen senelerdir 7 cücenin pisliğini temizleyip duruyorsun. Doğru söyle kız, yok değil mi prens filan. Cücelerde sana vurgun filan değil karın tokluğuna bildiğin çalışıyorsun o kulübede. Senin kesin var bir kusurun da ondan evde kaldın. Bence kurdeledendir o. Çıkar onu bir, o ne öyle. Bi bak kendine. Yıllardır aynı beyaz laci kırmızı kombini. Bir de şu kuşa böcüğe konuşma şarkı söyleme huyundan vazgeç. İlk başta hoştu, ay ne şirin filan tamam. Ama giderek ürkütücü oldu. Bak kızım erkekler sevmez öyle anlayamadıkları şeyleri. Diz üstü bir etek giy. Kurdeleyi bırak, savur saçları, Elmayı da hart hurt yeme Allah aşkına artık. Bir bıçakla kuş yemi boyutuna getirip çatalla tabakta kovalayacaksın. Çeyreğini yedikten sonra da ayy çok geldi deyip bırakacaksın. Ben mi öğreteceğim bunları sana artık.

Hem o kadıncağıza ne sövdürdün senelerce yazık be. Geçen gün gittim bir ikram bir misafirperverlik, seni sorup duruyor. Evden kaçtığın için öz baban seni reddetmiş benim öyle bir kızım yok artık diye. Ama üvey müvey kraliçe yine de gözleri doluyor seni sorarken. Kız sen bi söyle bakayım şu işin doğrusunu. Ne kusurun var senin?

Artık pişman oldunuz herhalde. Ben niye yazmıyorum sizi? Varsa hala bir kısmet bulma şansınız ben ona mani olmayayım diye yazmıyorum tabii. Velakin çok istediniz artık siz bilirsiniz. Belki ‘Vintage’ Hatun seven de vardır. İpliğiniz pazarda fiyatınız 1 para. Buyrun bakalım.

 


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.