Bak Sen Hadsizlere

Aslıhan Yaşarlar tarafından tarihinde yayınlandı

Bunu boşayacağım, şunu evlatlıktan diğerlerini kardeşlikten reddedeceğim. Dost diye geçinenlere gelince, bir daha değil kahvenizi, cennet şarabı ısmarlasanız içmeyeceğim.

Hepsi bir olmuş benimle dalga geçiyorlar. Doğum günüm yaklaşıyormuş da, ne yapmak istermişim. Bak sen hadsizlere!….

Yahu nasıl doğum günüm olur daha dün kutladık ya 23 yaşımı. Yoksa 24 müydü? Neyse ne canııım. E işte kutladık ya, her gün doğum günü mü olur. Yok neymiş 35 oluyormuşum. Daha neler. Sen bir baksana bana. Hiç 35 görünüyor muyum?

Nereye bakıyorsun öyle?

Ne Selüllit mi? Yok artık daha neler! Sen fazla magazin seyrettin . O manken bu şarkıcı derken o selülitler kaçmış gözüne. Ben de yok esamesi. Aynalar da bu ara bir tuhaf zaten. Montaj bunlar hepsi düzmece yalan. Yalaan…Ben 12-16 yaş arası bisikletle dağlar kraliçesiydim. O kadar pedala selülit mi olur. Yeter ömrüm boyunca bana o pedallar.

Şimdi mi? E ne çok sordun canım sende. Arada atlıyorum yine bisiklete.

Yok, bu sefer dağ tepe bayır dolaşmıyorum. Daha çok TV’ye karşı, orta vites takılıyorum. Olmaz mı diyorsun. Valla olduğu kadar artık.

Göz altlarım biraz mor mu? Sensin mor. Seni çiğ yer, kemiklerini kıkırdağını gömerim. Görürsün o zaman kim mor. Yok torba, mor filan. Gece fazla kaçırmışım sadece. Çözeriz, sen canını sıkma. 2 soğuk çay poşetiyle 15 dakikaya bakar.

Tamam tabi haklısın sormak da. Bir de onlar vardı değil mi? Cevabı yok sanıyorsun ama var. Onlar daaaaa Mezarında ters dönesice Newton’un yer çekimi kanunu keşfi var elbet bilirsin. Ispatı olsun diye sırf bilim aşkıyla biraz saldım sadece.

Ellerime aşık olan ve yüzükler ve ojelerle gömüleceğim söylentilerine sebep olan bendim değil mi? Olsun. Büyüdüm olgunlaştım. Hayırsever filan oldum. Kıyamadım. Çok özenen bir ablam vardı. Değiş tokuş ettim ellerimi. Yenilerinin renkleri biraz cansız ama olsun. Hayır duası aldım sonuçta yoksa 24 ümde ellerim solmaya başlayacak değil ya.

Şükür bir doğru kulp taktın. Bak onda haklısın işte. Dil biraz uzadı, çene dersen çok açıldı. Eee dedim ya büyüdüm olgunlaştım. Mihrap hala yerinde tabi, ama çenede hafif deformasyon var.

Senin sorularının sonu yok. Uğraşamam şimdi. Hadi nefesime kuvvet ben mumlarımı üfleyeyim.


1 yorum

ruhsar · Mart 16 10:36 tarihinde

Tatlım, 23 ünde çocuksu 35 inde anaç ve kadınsı. 70 yaşındaki veya benim gibi 52 sinde olanlara sor bi. Bütün bunları bizler de yaşadık, bizler de düşündük, takılma benim gözlerimde 20 sinden yukarı çıkamayacak kadar güzel, harikasın. nice nice 35 lere.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.